strona głównageneza

cele

statut

władze

sprawozdania merytoryczne

sprawozdania finansowe

nasze działania

kalendarium

członkowie zwyczajni

członkowie wspierający

członkowie honorowi

zostań członkiem

zostań wolontariuszem

pomóż nam

nasi darczyńcy (337)

kontakt

poradnik

pogotowie jeżowe

ośrodki rehabilitacji (44)

polecamy lecznice

prawo o jeżach

jeżowa biblioteka

publikacje o jeżach

leczenie i rehabilitacja

nasze jeże

jeżowe historie

wyróżniamy !

nasze odpowiedzi

czy wiesz, że?

wyślij

czytaj

z kraju i ze świata

ogłoszenia !

współpraca

polecamy   Strony, które warto odwiedzić.
Departament Pożytku Publicznego
sekretariat
(22) 693 47 59

Zespół redakcyjny serwisu:
Małgorzata Saracyn
Aleksandra Piotrowska
Anna Kuć
pozytek@mpips.gov.pl

Baza organizacji Pożytku Publicznego, publikacja sprawozdań opp:
wsparcie techniczne:
opp@mpips.gov.pl


Portal ngo.pl zajmuje się tematyką społeczeństwa obywatelskiego (jego nazwa to skrót angielskiego non-govermental organizations, czyli organizacje pozarządowe). Na bieżąco informuje o tym, co dzieje się w III sektorze, inicjuje dyskusje na ważne tematy, promuje ciekawe wydarzenia. Służy pomocą stowarzyszeniom i fundacjom m.in. w zakresie zarządzania organizacją, prawa, księgowości czy zdobywania funduszy, a także informuje o działaniach prowadzonych przez organizacje. Dostarcza wiedzy na temat kondycji społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Jest również źródłem informacji dla mediów, biznesu, instytucji publicznych oraz jednostek samorządu terytorialnego, które współpracują z organizacjami, bądź są zainteresowane nawiązaniem takiej współpracy.
Redakcja portalu ngo.pl
ul. Szpitalna 5/5
00-031 Warszawa
redakcja@portal.ngo.pl


Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
ul. Wawelska 52/54
00-922 Warszawa
e-mail: kancelaria.gdos@mos.gov.pl

24Swarzedz.pl - to portal sąsiedzki mieszkańców Swarzędza. Dane lokalizacyjne: Swarzędz, kod pocztowy 62-020, Gmina Swarzędz, województwo wielkopolskie, metropolia Poznań. W portalu znajdziemy najważniejsze informacje dla mieszkańców: mapa Swarzędza, prognoza pogody, forum sąsiedzkie, bieżące wiadomości, wydarzenia i plotki, ulice, poczta, największe sklepy, planowane remonty i inwestycje. 24Swarzedz.pl zawiera również szczegółowy katalog firm ze Swarzędza i Poznania, z branż takich jak: budownictwo, dom i ogród, zdrowie i uroda,
stomatologia, salony, hotele, noclegi, warsztaty, motoryzacja, przedszkola, restauracje, ubezpieczenia, transport, internet, komputery, naprawy i usługi. W portalu można publikować
ogłoszenia dotyczące kupna lub sprzedaży nieruchomości: mieszkania, domy, działki. Można także poznać ofertę największych hoteli w Swarzędzu (Hotel Ossowski, euroHotel, Hotel
Amaryllis) oraz galerii sklepów (Galeria Handlowa ETC). Interesuje Cię reklama w Swarzędzu? Bogata oferta promocyjna portalu 24Swarzedz.pl zaspokoi każdego Właściciela Firmy.


NaszeMiasto.pl to nie internetowa wersja bezpłatnej gazety - to sieć miejskich serwisów informacyjnych. W NaszymMieście.pl przez cały dzień znajdziesz aktualne informacje z Twojej okolicy, a także ciekawe imprezy oraz firmy. NaszeMiasto.pl dostarcza lokalne wiadomości, w tym także ekonomiczne, kulturalne oraz sportowe. Poleca co warto zobaczyć w kinie czy teatrze, radzi, wyjaśnia, sugeruje. Od początku istnienia serwisu NaszeMiasto.pl zachęcamy użytkowników do wymiany opinii i komentarzy zarówno pod artykułami jak i na forum miejskim. Internauci chętnie oceniają lokalne wydarzenia i postaci. Jednym z atutów portalu NaszeMiasto.pl jest Katalog Firm, zawierający adresy lokali gastronomicznych, urzędów, muzeów, ciekawych miejsc i wielu, wielu innych. Każdego dnia w każdej chwili dostępny jest repertuar kin, teatrów...
Baza imprez jest aktualizowana całą dobę, dzięki czemu użytkownicy otrzymują pełną informację na temat tego, co dzieje się w mieście.


Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych
ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 3
02-362 Warszawa
tel. 022 58 98 100
fax 022 58 98 171
sekretariat@lasy.gov.pl

Białowieski Park Narodowy
17-230 Białowieża
Park Pałacowy 11
tel. (85) 682-9700
fax (85) 682-9716
e-mail: bpn@bpn.com.pl

Celem działania Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra" jest konserwatorska ochrona przyrody - flory, fauny, ekosystemów i krajobrazów oraz szeroko pojęta edukacja przyrodniczo-ekologiczna. Towarzystwo zostało założone w 1993 r. przez grupę biologów.

Portal ZIELONE WROTA umożliwia łatwe odnalezienie informacji zarówno przez turystów wybierających się w te strony po raz pierwszy, jak i tych którzy maja już za sobą "swój pierwszy raz" i wracają tu urzeczeni klimatem miejsca.
Łatwo tu znaleźć informacje o tym co najbardziej lubimy, czego szukamy, w jakich warunkach chcemy wypoczywać. Powiązanie informacji z interaktywną mapą pokazuje, gdzie powinniśmy się udać jeśli chcemy popływać kajakiem, przenocować w agroturystycznym gospodarstwie, zjeść regionalny obiad, wybrać na rowerową wycieczkę, powędkować czy zapolować na zwierzęta podczas bezkrwawego, fotograficznego safari. Tematy związane z kulturą, historią, przyrodą, sztuka ludową, ochroną środowiska.

dostęp on-line

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Hutnicza 10A
20-218 Lublin
zarzad@kroliki.net
adopcje@kroliki.net


Puszcza Białowieska to największe skupisko drzew o wymiarach pomnikowych w Europie. Spośród drzew tu rosnących największe rozmiary osiągają dęby i właśnie im poświecona jest ta strona. Białowieskiej Dęby imponują strzelistością, różnorodnością pokroju, majestatem i wiekiem. Najstarsze z nich kiełkowały w czasach Władysława Jagiełły, a może nawet Kazimierza Wielkiego. Są częścią Puszczy Białowieskiej - światowego dziedzictwa ludzkości - i dlatego warto dokumentować ich trwanie. Jesteśmy kustoszami tego sanktuarium natury i warto zrobić wszystko, by jak najlepiej zachować je dla przyszłych pokoleń. Satysfakcję daje myśl, że za 200-300 a może nawet 400 lat, kiedy nas już tu dawno nie będzie, niektóre z tych dębów nadal będą rosły, bijąc kolejne rekordy wysokości i obwodu pnia. Czy Białowieskie Dęby mogą być jeszcze potężniejsze? 20 lat przygody z Białowieską Knieja i jej drzewami pozwala mi stwierdzić, że tak. To od nas zależy, czy pozwolimy im na to! Obecnie na stronie opisanych jest ok.800 dębów (5000 zdjęć i ponad 220 filmów).

Biebrzański Park Narodowy został utworzony 09.09.1993 r. i jest największym parkiem narodowym w Polsce. Położony jest w północno - wschodniej części kraju, na terenie województwa podlaskiego. Powierzchnia Parku wynosi 59223 ha. Obszary leśne w Parku zajmują 15547 ha, grunty rolne - 18182 ha, a nieużytki - słynne Bagna Biebrzańskie, w rzeczywistości najbardziej cenne przyrodniczo ekosystemy - 25494 ha. Biebrzański Park Narodowy chroni rozległe i prawie niezmienione dolinowe torfowiska z unikalną różnorodnością gatunków roślin, ptaków i innych zwierząt oraz naturalnych ekosystemów. Dolina Biebrzy jest bardzo ważnym miejscem gniazdowania, żerowania i odpoczynku dla ptactwa wodno-błotnego, toteż w roku 1995 została wpisana na listę siedlisk konwencji RAMSARowskiej tj. obszarów mokradłowych o międzynarodowym znaczeniu, zwłaszcza jako środowiska życia ptactwa wodno-błotnego.

Przedmiotem działalności "Lasów Miejskich - Warszawa" jest:
1) prowadzenie gospodarki leśnej w lasach powierzonych w administrowanie tej jednostce przez m. st. Warszawa z uwzględnieniem potrzeb: a) nauki i dydaktyki, b) ochrony walorów krajobrazowych, c) ochrony dóbr kultury, d) wypoczynku ludności, e) ochrona zwierzyny dziko żyjącej.
2) prowadzenie działalności mającej na celu zachowanie i powiększanie zasobów leśnych na obszarze m. st. Warszawy.
3) sprawowanie nadzoru nad gospodarką leśną w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa.

Lasy Miejskie - Warszawa
ul. Grochowska 178/184
04 - 357 Warszawa
Sekretariat: (022) 612 - 25 - 60
Fax: (022) 610 - 38 - 29
sekretariat@lasymiejskie.waw.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30
Telefon dyżurny:
- w godzinach 7.30-15.30 - 0 22 612 25 60 wew. 201
- w godzinach 15.30-7.30 - 0 22 612 25 60 wew. 222

Całodobowy telefon dyżurny w sprawie rannej oraz wkraczającej na tereny zurbanizowane m.st. Warszawy zwierzyny dziko żyjącej takiej jak: dzik, sarna, jeleń, łoś, daniel, wilk, bóbr, kuna, lis, jenot, borsuk, szop, norka amerykańska, tchórz zwyczajny, zając, dziki królik, piżmak, jeż tel. 600 020 746

Ogród Botaniczny
Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej PAN

02-973 WARSZAWA 76
ul. Prawdziwka 2
Tel. centrala: (+48) (022) 648-38-56
Tel. sekretariat: (+48) (022) 754-26-10
Fax: (+48) (022) 757-66-45
ob.sekr@obpan.pl


Miesięcznik ogłoszeniowo-informacyjny fauna&flora ukazuje się w sprzedaży, na terenie całego kraju, jedenasty rok. Od stycznia 1999 roku, zawsze w ostatnią sobotę miesiąca, trafia do kiosków nowy numer czasopisma. Od grudnia 2002 roku, kiedy to Wydawnictwo fauna&flora zostało członkiem Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, a fauna&flora uzyskała certyfikat "Nakład Kontrolowany", średni nakład miesięczny f&f (w ujęciu rocznym) wynosi 12000 egz.


Redagując gazetę współpracujemy z kilkoma wyższymi uczelniami, dzięki czemu zyskaliśmy wiele znanych i cieszących się dużym autorytetem autorów o uznanym dorobku naukowym. Miesięcznik fauna&flora ma dwa podstawowe działy.
Publicystyczny - o charakterze popularnonaukowym, uchodzący za opiniotwórczy w branży zoologicznej, dzięki wartościowym merytorycznie publikacjom.
Handlowy - zawierający bezpłatne ogłoszenia drobne kupna i sprzedaży zwierząt i roślin zamieszczane przez hodowców, a także komercyjne ogłoszenia i reklamy, teksty sponsorowane firm tej branży oraz informacje o targach i wystawach."Natura. Przyroda Warmii i Mazur" jest kwartalnikiem i ukazuje się od stycznia 2006 r. Czasopismo jest bezpłatne, można otrzymać je w siedzibie redakcji a wersję elektroniczną pobrać z archiwum na naszej stronie. Na łamach "Natury" publikujemy różnorodne artykuły związane z przyrodą Warmii i Mazur - poświęcone botanice, zoologii, ekologii, ochronie środowiska, edukacji ekologicznej, aktualnym wydarzeniom. Zachęcamy do nadsyłania własnych tekstów związanych z tą tematykąMagazyn dla dzieci głównie z myślą o uczniach szkoły podstawowej.
Koncentrujemy się
na przyrodzie polskiej (choć pojawiają się również ciekawostki ze świata), ponieważ jesteśmy przekonani, że zdobywanie wiedzy należy zaczynać od najbliższego otoczenia. Chcemy bawić i uczyć naszych czytelników, pokazywać, jak ciekawa może być natura, a także uświadamiać, jak ważna jest ochrona środowiska, w którym żyjemy – począwszy od najprostszych zasad: nieśmiecenia i nieniszczenia, czyli szacunku dla przyrody. Wydawałoby się, że to sprawy oczywiste, ale wystarczy spojrzeć na obrzeża lasów, żeby się przekonać, jak dużo mamy do zrobienia.
Przekazujemy wiedzę podstawową, ale solidną, na bazie której można rozwijać zainteresowania przyrodnicze. Współpracują z nami biolodzy, leśnicy, myśliwi, fotograficy, którzy są prawdziwymi przyrodnikami-pasjonatami. Chcemy bowiem, aby lektura „Tropami przyrody” dobrze uzupełniała informacje, jakie dzieci otrzymują w domu czy w szkole.
Dwumiesięcznik „Tropami przyrody” ukazuje się nakładem Oficyny Wydawniczej Oikos, wydawcy „Lasu Polskiego”, „Braci Łowieckiej”, „Drwala” i AGROmechaniki”. Jest dostępny w kioskach Ruchu, salonach Empiku, księgarni internetowej MamyKlub.pl (www.mamyklub.pl) oraz w prenumeracie.
Stowarzyszenie powstało w styczniu 2007 roku. Jednakże walczyliśmy o prawa Zwierząt znacznie wcześniej - przed formalnym utworzeniem Help Animals. Postanowiliśmy zjednoczyć siły, by móc efektywniej działać.

Jesteśmy Stowarzyszeniem pomagającym bezdomnym i źle traktowanym zwierzętom na terenie Kalisza i okolicznych gmin. Szukamy dla nich nowych domów adopcyjnych, leczymy, dokarmiamy. Propagujemy sterylizację i kastrację psów i kotów - jako jedyną sensowną metodę ograniczania nadpopulacji niechcianych zwierząt w Polsce. Działamy na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt oraz zapewnienia im niezbędnych warunków bytowania. Staramy się kształtować właściwy stosunek do zwierząt i aktywnie zwalczać przejawy znęcania się nad zwierzętami. Nasze działania kierujemy też na rzecz dobrostanu zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem czworonogów przebywających w schroniskach.

Każdy rodzaj pomocy ma dla nas ogromne znaczenie, ponieważ działamy charytatywnie. Nie jesteśmy dofinansowywani przez urząd miasta. Członkowie HA nie są pracownikami, lecz wolontariuszami kochającymi zwierzęta!

Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals
ul. Asnyka 58/42
62-800 Kalisz
tel. 603-948-690 / 693-906-188
animals.kalisz@plusnet.pl

telefon interwencyjny:
603-948-690


ZielonaLekcja.pl ma być drogowskazem dla tych, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą i chronić środowisko naturalne. Mamy nadzieję, że zamieszczone materiały edukacyjne pozwolą nauczycielom w ciekawy i niebanalny sposób przeprowadzić lekcje dotyczące edukacji ekologicznej. Będziemy też na bieżąco informować o wydarzeniach sprzyjających czynnej ochronie przyrody.
Portal ZielonaLekcja.pl jest własnością firmy Abrys Sp. z. o. o. - lidera na polskim rynku w działalności wydawniczej oraz organizacji konferencji, seminariów i szkoleń z zakresu ochrony środowiska, gospodarki komunalnej, energetyki oraz dziedzin pokrewnych.


Fundacja DZIKA KLINIKA – Centrum Pomocy dla Dzikich Zwierząt
os. Kazimierzowskie 18/156
31-841 Kraków
KRS: 0000454254
REGON: 122812686
NIP: 6783147282

mgr Joanna D. Wójcik – Prezes
tel.: +48 692 333 197
mail: biuro@dzikaklinika.com
Strona dla poszukujących odskoczni, spokoju i tych, co mają dość wszechogarniającego pędu i ogólnej agresji. Chcesz oderwać się od pośpiechu? Zajrzyj na tę stronę. Jest też tam o jeżach.

Strona zawiera zakładki:
Rzecz o życiu
Rzecz o zwierzętach
Rzecz o roślinach
Rzecz o ogrodach
Smaki polskie
A poczytaj sobie
A posłuchaj sobie
Rozmaitości


powrót na stronę główną »
Wszystkie prawa zastrzeżone. Polskie Stowarzyszenie Ochrony Jeży NASZE JEŻE (od 03.09.2009 r.)
oprogramowanie choruzy.pl ©